Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1876 přání
za 11 159 917
Michal

Michal

Věk: 29 let

Přeji si nářadí a nástroje pro opravárenství

Přání stojí: 10 000 Kč

Životní příběh

Do dětského domova jsem se dostal už v 6 letech. A to díky rodičům, kteří naši výchovu nezvládali. Byli jsme celkem 4 sourozenci. Já a dva bráchové žijeme v dětském domově. Sestra s námi nežije, jelikož je postižená. V dětském domově jsem necelých 12 let a už jsem si zvykl na to, jak to tu chodí. Jak se mi tu líbí? Je to tu super, chodí to tu běžně jako v rodinách, akorát je nás tu víc v jedné skupince a žijeme mimo vlastní rodinu, ale já je beru jako za svou rodinu. Já jsem osobně rád za to, kde jsem a dlužím jim velké poděkovaní za to, jak se o mě starají a jak mě vychovají.

Obor školy

Automechanik

Zájmy a koníčky

Už od 8 let jsem se dal na sport. Začalo to nejdříve florbalem, později fotbalem. Nějaký ten čas jsem dělal obojí zároveň, ale později jsem to nějak nestíhal a až do teď jsem zůstal u fotbalu, kde hraji za město kde bydlím. Sport není jen to jediné, co mě baví, ale je to například hudba, televize, různé soutěže. Nejvíc mě však baví hraní na klavír. Hraji na něj zhruba necelé dva roky a jsem samouk. Nikdy jsem nechodil do hudebky, a i přes to jsem se dokázal sám naučit množství skladeb. Co se týče mých úspěchů, převážná většina je z různých sportovních soutěží (florbal, fotbal, atletika, plavání, stolní tenis), ale v poslední době jsem se dokázal prosadit i po jiné stránce, a to je hra na klavír. Mám za sebou zatím 4 vystoupení. Úspěchy mě motivují v tom pokračovat i nadále.

Plány do budoucna

V současnosti mě začala lákat práce u policie. Akorát nevím, jestli se tam dostanu. Až opustím dětský domov, tak v první řadě si chci určitě najít byt a stálou práci. Chci si taky založit rodinu a mít děti. Nejradši holčičku a chlapečka. Můj hlavní cíl je, abych neudělal to, co udělala rodina mně. Opustit děti. Když to tak vezmu, tak díky svým rodičům alespoň vím, co nechci a také, jaké by to bylo pro mé děti. Ukázali mi cestu, jakou bych neměl jít. A pro tento cíl udělám všechno.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Myslím si, že mi pomůže hlavně v tom, že budu moct přání použít jak profesně, tak i soukromě v domácnosti. Jako správný chlap by takovou výbavu měl mít každý. Nemohl bych bez nářadí a nástrojů nic opravit nebo vyrobit (utáhnout matice, zašroubovat nějaké desky atd.).

Poděkování dárcům

Srdečně Vám děkuji za splnění mého přání.

< zpět na všechna přání

Milan (11 let) - školní pomůcky

Ke splnění zbývá: 1 000 Kč

Milada (17 let) - taneční kurz

Ke splnění zbývá: 1 750 Kč

Vanesa (16 let) - pomůcky na praxi kadeřnice

Ke splnění zbývá: 6 293 Kč

Ludmila (13 let) - školné výtvarného kroužku

Na splnění čeká od: 02.08.2022

Milan (11 let) - školní pomůcky

Na splnění čeká od: 02.08.2022

Pamela (18 let) - pomůcky k masážím, které…

Na splnění čeká od: 25.09.2022