Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1876 přání
za 11 159 917
Lukáš

Lukáš

Věk: 26 let

Přeji si elektrickou kytaru a vybavení

Přání stojí: 8 000 Kč

Životní příběh

Do dětského domova jsem se dostal. když mi byly 4 roky. Předtím jsem byl umístěn v kojeneckém ústavu, do kterého jsem se dostal hned z porodnice. V dětském domově jsem 12 let a jsem tu spokojen. Mám jistotu v tom, že kdyby nebylo dětského domova, nikdy bych neměl možnosti, jaké mám dnes. Díky tomu můžu studovat na gymnáziu, které se nachází na opačné straně republiky apod. Myslím si, že s některými vychovateli a vychovatelkami jsme si vybudovali pěkné vztahy a přátelské prostředí. Nyní jsem v dětském domově minimálně. Většinu času trávím ve škole v Babicích a do dětského domova přijíždím jednou za 14 dní.

Obor školy

Gymnázium

Zájmy a koníčky

Mezi moje největší koníčky patří žurnalistika, kterou uplatňuji v časopise Zámeček, který je pro dětské domovy. V Zámečku jsem zástupce šédredaktora a redaktor. Moje články se dále publikují v novinách našeho města a menší zkušenosti mám i s regionálními novinami v našem kraji. Novinařina mě začala velmi bavit a nyní jsem i redaktorem internetových zpráv - Novinky.cz. K novinařině patří i focení. Díky vychovatelům v našem DD mi byla umožněna výstava mých fotek na zámku v našem městě. Jako talent považuji u sebe hudbu. Aktivně se snažím hrát na housle, piano, bicí a kytaru. Hudba tedy patří do mého běžného života. Mám zájem poznávat nové lidi a stále přibírat nové zkušenosti, které využiji v budoucím životě. Mezi největší úspěchy zatím považuji, že studuji na gymnáziu, které je s anglickým zaměřením. Za druhý úspěch považuji úspěšné absolvování jazykového kurzu v Anglii, který mi byl umožněn.

Plány do budoucna

Můj největší sen je úspěšně dostudovat gymnázium Open Gate a potom vystudovat žurnalistiku. V budoucnosti bych se tedy chtěl stát novinářem, reportérem nebo třeba moderátorem v TV nebo v rádiu. Nejvíce mě láká žurnalistika se zaměřením na politologii.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Do budoucna mi to pomůže rozjet můj velký sen. Ve škole jsme založili kapelu a už nyní pravidelně trénujeme. S hubou bych to chtěl někam dotáhnout. Kdybych měl elektrickou kytaru, mohl bych se hudbě více věnovat, trénovat a stále se zlepšovat.

Poděkování dárcům

Chtěl bych všem sponzorům poděkovat, že mi moje přání pomohli proměnit v realitu. Vážím si lidí, kteří mají ochotu pomáhat a dělat tak radost a plnit sny dětem v dětských domovech. Vážím si toho a upřímně Vám děkuji.

Seznam dárců

  • Zuzana Smolíková
  • Veronika Malíková
  • Stanislav Kadlec
  • Leoš Rotter
  • Markéta Medřická

 

< zpět na všechna přání

Milan (11 let) - školní pomůcky

Ke splnění zbývá: 1 000 Kč

Milada (17 let) - taneční kurz

Ke splnění zbývá: 1 750 Kč

Vanesa (16 let) - pomůcky na praxi kadeřnice

Ke splnění zbývá: 6 293 Kč

Ludmila (13 let) - školné výtvarného kroužku

Na splnění čeká od: 02.08.2022

Milan (11 let) - školní pomůcky

Na splnění čeká od: 02.08.2022

Pamela (18 let) - pomůcky k masážím, které…

Na splnění čeká od: 25.09.2022