Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1879 přání
za 11 163 117
Zdeněk

Zdeněk

Věk: 29 let

Přeji si klávesy a kroužek klavíru

Přání stojí: 9 100 Kč

Životní příběh

Do dětského domova jsem se dostal, kvůli rodičům. V dětském domově nejsem sám. Je tady se mnou můj mladší bratr Tomáš. Tom se dostal do dětského domova o 3 roky pozdejš než já. Je mu 16 let a chodí na gamnázium. Rodiče neměli dost peněz, aby mě uživili. V dětském domově jsem 16 let. Do tří let jsem byl v kojeneckém ústavě a potom jsem byl v dětském domově, kde jsem do teď. V domově se mi líbí, má to jisté výhody. Dostanete se k moři, chodíte na výlety, o Vánoce si můžete koupit dárek a poznáváte nové lidi. Ale co je nejdůležitějš, tak vám dětský domov může nabídnout kvalitní vzdělání, které by některé děti mít nemohly.

Obor školy

Podnikání, nástavbové maturitní studium

Zájmy a koníčky

Jmenuji se Zdeněk a je mi 19 let. Rád se učím cizí jazyky, chodím do kina, plavu, hraju na klavír, stolní tenis a tělocvik. Ve svém volném čase nejraději chodím ven s kamarády a odpočívám. Jsem vyučený kuchař, který si dělá maturitu. Rád surfuji na internetu. Byl jsem také na třítýdenní praxi v Německu, kde jsem poznával cizi kuchyně a jiné lidi. Pobytem v Německu jsem si zlepšil němčinu a naučil se pár nových receptů v kuchyni. Asi můj nejhlavnější koníček je yoyování. Yoyu se věnuju už dva roky. Skoro každé dva měsíce jezdím na yoyo contesty, kde soupeřím s ostatnímy yoyery.

Plány do budoucna

V dospělosti bych chtěl pracovat jako šéfkuchař v restauraci nebo nějakém hotelu. Docela rád bych si nechal postavit rodinný dům někde na vesnici poblíž města. Chtěl bych mít rodinu, dobrou práci a kamarády, kteří by se mnou pořádaly různé večírky a akce. Také bych se chtěl zdokonalit ve hře na klavír.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Přání chci splnit z několika důvodů : 1) Rád hraju na klavír a učím se něco nového. 2) Kvůli sobě abych měl nějakou dovednsot navíc. 3) Líbí se mi vážná hudba a chtěl bych hrát skladby, které hrál W.A. Mozzart. Přání mi bude prospěšné v tom, že se zlepším a budu mít dobrý základ pro konzervatoř, na kterou bych později rád šel studovat a najdu si nové kamarády. Bez klavíru bych nemohl dělat asi učitele na klavír nebo hrát na klavír na nějakých soutěžích.

Poděkování dárcům

Předem děkuji za vyslyšení mého přání. Doufám, že se splní, a já si tak budu moct hrát na klavír. Hraní na klavír pro mě znamená že jsem něčím výjimečným, a že mám dovednost, kterou nemá každý člověk. Díky klavíru bych mohl svojí hrou na klavír potěšit své děti a inspirovat je do budocna.

< zpět na všechna přání