Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1916 přání
za 11 292 188
Denisa

Denisa

Věk: 31 let

Přeji si knihy a učebnice do školy

Přání stojí: 3 000 Kč

Životní příběh

Žiji v dětském domově přes 12 let. A jsem moc ráda, že druhá část mého života proběhla právě tady. Jedno z největších štěstí, které mé v životě zatím potkalo, byl odchod do dětského domova. Díky tomu, že vyrůstám v dětském domově mám ohromnou šanci měnit si vlastní život. Můžu studovat školu, která mě baví, mám krásný pokoj, ve kterém se cítím dobře, jezdím na různé akce, mám čisté oblečení, dobré jídlo apod. Jsem si plně vědoma, že bych takovéto podmínky nikdy u svých rodičů neměla. Za to jsem moc vděčná! Moji rodiče jsou rozvedení. Otec je alkoholik a matka je psychicky nemocná. Matka se o mě a sourozence nedokázala postarat. Svoje dětství jsem většinu času probrečela. Ale i tak se na tuto životní zkušenost už dívám pozitivně. Myslím si, že vše zlé je k něčemu dobré.

Obor školy

Newton College

Zájmy a koníčky

Mezi mé zájmy patří sport. Už od mala jsem byla k němu vedená. Na základní škole jsem chodila do sportovní třídy, kde jsem hrála volejbal. Přes 5 let jsem jezdila na sportovní projekt pro dětské domovy. Byla jsem zapojená v kategorii Muzikál, MTV dance a aerobik. V aerobiku jsme se většinou umístili na prvním nebo druhém místě. Ve volném čase si ráda zahraji tenis, jezdím na kole po cyklostezkách. Ráda cestuji a čtu inspirativní knížky o úspěšných lidech. Zajímám se taky o zdravou stravu.

Plány do budoucna

Vím, že na co se v současné době zaměřím, tím ovlivním svoji budoucnost. Připadá mi, že hodně lidí o svém životě nepřemýšlí a žije život, který je nastavený společností. Proto je spousta lidí nešťastných a chybí jim lidské hodnoty. Já chci žít vědomý život, a proto je teď mým cílem najít sama sebe. Věřím, že pokud člověk pochopí, proč je na tomto světě, tak najde to, co ho bude bavit a bude to dělat srdcem. Vím, že chci v životě pomáhat, ale mám před sebou ještě dalekou cestu. Do budoucna plánuji určitě velkou rodinu, která bude podle mých představ. Na ni se hodně těším, protože to bude něco jiného, než jsem prožila já. Dále si chci najít práci, která mě bude bavit a naplňovat. Na základě získaných zkušeností chci mít vlastní podnikání, které bude vycházet z mého života. Život mám ve svých rukou, a proto udělám maximum, aby moje cíle byly naplněny.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Studuji na vysoké škole a ráda bych si přála knihy a učebnice do školy. Vzdělání je pro mě důležité, a proto bych chtěla při studiu získat další informace z těchto zdrojů, které mi studium usnadní. Některé knihy a učebnice mi platí dětský domov, za což jsem moc ráda. Po odchodu z dětského domova všechny knihy a učebnice musíme vrátit. Ráda bych si je ponechala a čerpala z nich i ve svém samostatném životě.

Poděkování dárcům

Předem bych chtěla moc poděkovat za splnění mého přání. Jsem si vědoma, že se nejedná o malou částku. Moc si toho vážím. Díky splnění knih a učebnic do školy mi usnadníte studium na vysoké škole, které věřím, bude vést k lepším studijním výsledkům.

Seznam dárců

  • Iva Baltaretu - diyprojekty.cz - akce Výtvarkou pomozte dětem

 

< zpět na všechna přání

Nela (15 let) - učebnice a pomůcky do školy

Ke splnění zbývá: 7 000 Kč

Natalie (13 let) - jazykový pobyt

Ke splnění zbývá: 7 000 Kč

Anděla (13 let) - výbava do sportovního a…

Na splnění čeká od: 21.12.2023

Veronika (17 let) - školní výukový zájezd do…

Na splnění čeká od: 21.12.2023

Nela (15 let) - učebnice a pomůcky do školy

Na splnění čeká od: 18.01.2024