Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1824 přání
za 10 914 758
Pavel

Pavel

Věk: 17 let

Přeji si vybavení pro studium v oboru obráběč kovů

Přání stojí: 10 000 Kč

Životní příběh

Než jsem se dostal do dětského domova, bydlel jsem se svými rodiči. Největším problémem bylo to, že se mí rodiče celkem dost hádali a někdy došlo i k větším konfliktům, při kterých si fyzicky ubližovali. Tohle je důvod, proč jsem se dostal do dětského domova. Nemohl jsem dál snášet pohled na to, jak si mí rodiče ubližují, ještě k tomu, když u toho byla má mladší sestra Jitka. Několikrát jsem se je snažil usměrnit, ale nebylo jim moc pomoci. Sociální pracovnice, která nás měla na starosti zjistila, že to u nás nefunguje tak, jak by mělo. Doufám, že se tahle situace jednou zlepší a já společně s mojí sestrou se budeme moci vrátit k rodičům a být jedna spokojená rodina.

Obor školy

Obráběč kovů

Zájmy a koníčky

Baví mě sport, protože se při něm dokážu uvolnit a užiji si spoustu zábavy. Dále mě baví počítače, na kterých můžu hrát hry a sledovat videa na Youtube. Rád chodím ven s kamarády, s kterými mám mnoho zážitků a jsou mojí velkou oporou.

Plány do budoucna

Mým prvořadým cílem je dostudovat střední školu. Učím se na obráběče kovů a tím bych se i rád stal. Jsem na této škole velmi spokojený a doufám, že mi do budoucna mnohé přinese. Až budu odcházet z dětského domova, rád bych si našel dobré zaměstnání, při kterém bych nestrádal a měl na zaplacení všech položek, které budu v životě potřebovat. Proto mi i pomůže Váš dar, díky němuž si budu moct dovolit všechny pomůcky, které jsou ke studiu potřeba. A tím zároveň zlepším svou budoucnost.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Díky tomuto přání budu moct dostudovat školu. To mi v budoucnu pomůže k tomu, abych si mohl najít práci ve svém oboru. Je klidně možné, že si jednou založím svou vlastní firmu, což je můj velký sen. Také si budu moct založit rodinu a díky práci, kterou získám ji i zaopatřit.

Poděkování dárcům

Mockrát bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří mi dopomohou k mému snu. Budu moc rád za každý Váš příspěvek. Moc si toho vážím a třeba se jednou potkáme v mém podniku.

< zpět na všechna přání

Podpořit

Ke splnění mého přání chybí:7 225 Kč

0% 100%

Pavel (17 let) - vybavení pro studium v oboru…

Na splnění čeká od: 16.05.2019

Tomáš (20 let) - školní pomůcky na obor

Na splnění čeká od: 27.09.2019

Sandra (18 let) - dioptrické brýle

Na splnění čeká od: 12.12.2019

Novinky Spolu dětem

Tréninky dospělosti už běží

Podzimní měsíce ve Spolu dětem se nesou ve znamení Tréninků dospělosti. Nejinak je tomu i v letošním roce. 12. ročník projektu je v plném proudu a všech 23 účastníků z dětských domovů Frýdek-Místek, Most, Příbor, Kašperské Hory, Senožaty a…

Všechny novinky >