Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1879 přání
za 11 163 117
Lubomír

Lubomír

Věk: 20 let

Přeji si týdenní stáž v Německu

Přání stojí: 4 000 Kč

Životní příběh

V nynějším dětském domově jsem necelý rok, ale předtím jsem byl ve ZDVOPu. Do domova jsem se dostal kvůli rozvrácených rodinných vztahů, kdy jsem byl v péči matky, která se o mně nestarala. Do zařízení jsem se dostal poměrně pozdě, až v den svých 15. narozenin. Teď jsem v dětském domově, kde je to v pohodě. Mám tady péči, kterou jsem doma u matky neměl. Je tu o mně postaráno, mám co jíst, můžu chodit do školy, mít své koníčky, vychovatelé se zajímají, chodíme na různé akce a ostatní děcka na skupině jsou fajn.

Obor školy

Kuchař-číšník

Zájmy a koníčky

Ve volném čase rád poslouchám hudbu, sleduji filmy a seriály, mám rád procházky v přírodě a rád vařím a peču. Rád zkouším nové recepty.

Plány do budoucna

Jsem v prvním ročníku na Střední škole společného stravování, kde studuji obor kuchař-číšník. Zatím jsem měl praxi v oboru číšník, ale teď mě čeká praxe v oboru kuchaře. Vařit mě baví asi víc, tak se moc těším. Budu si dělat baristický kurz, tak na ten se taky hodně těším.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Díky splněnému přání a možnosti jet na týdenní stáž do Německa získám nové zkušenosti ale také se podívám do zahraničí, kde jsem se dosud téměř nedostal. Je to dobrá příležitost, protože nás tam čeká kromě poznávání spolkové země také exkurze např. do hotelu, restaurace, mlékárny, ale také společná příprava českého a německého menu. Myslím, že to bude dobrá zkušenost pro můj budoucí život.

Poděkování dárcům

Děkuji moc všem dárcům, kteří mi na mé přání přispějí a díky nim získám nové zkušenosti a podívám se do zahraničí.

< zpět na všechna přání