Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1879 přání
za 11 163 117
Diana

Diana

Věk: 18 let

Přeji si pomůcky pro pekařku

Přání stojí: 10 000 Kč

Životní příběh

Zpočátku jsem žili s rodiči společně v bytě, ale po rozvodu rodičů neměla mamka na placení bytu, musela jsem jít s mamkou i se sestrou do azylového domu. Po roce mě a sestru odvezla sociální pracovnice do Krizového centra, a po několika měsících nás převezli do dětského domova. Při převozu jsme hodně brečely, nedokázaly jsme si představit, jaké to tam bude. Paní sociální nám velmi ráda vše vysvětlila a řekla, jaké skvělé zážitky zažijeme. Měla pravdu. Poznaly jsme nové kamarády, a nové prostředí. Dokončila jsem základní školu a teď jezdím do na učiliště, obor pekař. Byla jsem se podívat na Den otevřených dveří, zaujala mě škola i to, co se tam dá všechno naučit. Mám náročné dojíždění, ráno brzy vstávám na praxi, ale i tak jsem ráda, že jsem se pro tento obor rozhodla.

Obor školy

pekařka

Zájmy a koníčky

Baví mě atletika, s níž reprezentuji Základní školu, Dětský domov i Střední odborné učiliště. Svůj volný čas trávím se sestrou, kterou mám moc ráda, pomáhám v dětském domově s vařením a pečením, což mě moc baví. Největší radost mi dělá,když jsem na akcích s dětským domovem nebo s rodinou a přáteli .

Plány do budoucna

Představa mé budoucnosti je spojená s prací pekařky, určitě bych chtěla umět péct výborný domácí chléb, rohlíky, housky, prostě všechno z těsta. Mám ráda vůni čerstvě upečeného chleba, proto věřím, že mě práce bude bavit po zbytek života. Plánuji si tvořit překvapení z těsta - kytice, věnce, kterými budu moci obdarovat své přátele, kamarády...Je jedno, jestli budu péct v malé nebo velké pekárně, spíš je důležité, abych své řemeslo dobře uměla.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Zakoupením vybavení / robot, mixér, knihu receptů.... /na praxi budu moci plánovat a vymýšlet různé druhy pečení, všechno si zkoušet a tím se zdokonalovat a vše lépe naučit.

Poděkování dárcům

Vím, že moje rodina mně takové vybavení dát nemůže, proto jsem ráda, že si mohu vaším prostřednictvím požádat o vybavení, za které budu moc vděčná. Určitě nezapomenu a pošlu vám fotky z mého pekařského umění, jako důkaz, že se snažím a nezapomínám.

Seznam dárců

  • Naďa Hamouzová

 

< zpět na všechna přání