Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1879 přání
za 11 163 117
Jakub

Jakub

Věk: 14 let

Přeji si logopedické pomůcky

Přání stojí: 5 000 Kč

Životní příběh

Do dětského domova jsem se dostal před rokem, protože mi rodiče ubližovali. Narodil se jim můj malý bráška a já jsem pro ně byl asi na obtíž. Naštěstí, díky hodným tetám a kamarádům, na to pomalu zapomínám a těším se ze všeho hezkého, co v domově mám. Když jsem do domova přišel, tak mi nikdo moc nerozuměl, ale dneska je to už o dost lepší, protože chodím na logopedii a tety si se mnou hodně povídají a čtou.

Obor školy

Mateřská školka

Zájmy a koníčky

Nejraději si hraji s vláčky, s autíčky a s různými stavebnicemi. Nejraději mám mašinku Tomáše a jeho kamarády. Protože neumím ještě číst, ani psát, tak si rád prohlížím obrázkové knížky, učím se nové básničky a písničky. Také rád maluji a vystřihuji, což mi zatím moc nejde, ale i tak mě tety moc chválí.

Plány do budoucna

Protože si rád hraji s mašinkami, rád bych jednou pracoval na nádraží. Mával bych vláčkům na cestu...Pokud tohle nevyjde, určitě budu rád pracovat i s auty, které mám také velice rád.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Rád bych, aby mi všichni rozuměli. Příští rok už budu prvňáček, tak bych rád hezky do té doby vyslovoval. Chtěl bych si najít nové kamarády a správná řeč, mi to hodně usnadní.

Poděkování dárcům

Rád bych poděkoval všem dárcům, kteří mi přispějí na moje přání, protože pro mě není správná řeč samozřejmostí. Za příspěvky všech dárců, mi tety koupí, co potřebuji, a to mi pomůže na celý život. Doufám, že budu umět brzy vyslovit své jméno bez chybičky. Všem moc děkuji.

< zpět na všechna přání